Masterclass Subsidiemanagement
Lokale besturen barsten van de ambities: een nieuw meerjarenplan, vernieuwende projecten, straffe beleidsdoelen… Maar hoe financier je al die plannen wanneer budgetten steeds krapper worden? Subsidies bieden enorme kansen. Op voorwaarde dat je ze strategisch én structureel aanpakt vanuit het geheel van de organisatie en niet getrokken door slechts één medewerker.
Tijdens deze vierdaagse Masterclass Subsidiemanagement ontdek je hoe je als lokaal bestuur een sterke, duurzame en toekomstgerichte subsidiewerking uitbouwt. Geen losse inspanningen meer, geen afhankelijkheid van één medewerker, maar een stevige basis die verankerd zit in je volledige organisatie.
Onze ervaren docente Anneleen Van Tendeloo (Idea Consult) dompelt je onder in de wereld van inkomende subsidies en neemt je stap voor stap mee doorheen alle facetten van professioneel subsidiemanagement. Van projectidee tot succesvolle afronding.
✨ Waarom deze Masterclass een verschil maakt
- Je leert subsidies strategisch inzetten om de ambities van je bestuur te realiseren.
- Je ontwikkelt een duidelijke visie en structuur om een duurzame subsidiewerking te verankeren binnen je organisatie.
- Je leert sterke, overtuigende projectvoorstellen te schrijven die écht kans maken.
- Je krijgt inzicht in subsidiekanalen die relevant zijn voor lokale besturen.
- Je oefent met realistische cases en brengt wat je leert onmiddellijk in de praktijk binnen je eigen bestuur.
- Je bouwt een waardevol netwerk op met professionals van andere besturen.
- Je gaat aan de slag met de tool "Subsidiemanager" om je te assisteren bij het zoeken, aanvragen en opvolgen van subsidies.
👥 Voor wie?
Voor medewerkers en beleidsmakers van lokale besturen die:
- regelmatig interessante subsidieoproepen zien, maar niet goed weten welke geschikt zijn;
- projectvoorstellen willen uitschrijven die scoren;
- een professionele, gedragen en structurele werking rond subsidies willen realiseren;
- graag meer grip willen krijgen op procedures, deadlines en rapporteringen.
Ervaring met subsidies of met de tool Subsidiemanager is niet noodzakelijk. Zowel beginnende als meer ervaren besturen halen veel uit dit traject.
Op de hoogte blijven van niet te missen studiedagen?
Klik hier om in te schrijven op de nieuwsbrief "Lokale financiën | FinConnect".
Op de hoogte blijven van niet te missen subsidienieuws?
Klik hier om in te schrijven op de nieuwsbrief "Subsidies".
Plaatsen zijn beperkt dus wacht niet te lang om in te schrijven.
OPGELET: elk bestuur schrijft 2 deelnemers in voor de Masterclass. De modules mogen door verschillende personen gevolgd worden.