CPS-studiedag: "Omgaan met wangedrag in het voetbal"

Studiedag i.s.m. de Proleague
0 beschikbare sessie(s)

Deze studievoormiddag zal zich toespitsen op verschillende vormen van wangedrag binnen en rond het voetbalstadion. Wanneer na de coronacrisis voetbalwedstrijden weer konden doorgaan en toeschouwers weer werden toegelaten, kregen we met een explosie van wangedrag te maken. Het betrof een mix aan fenomenen, die het imago van het voetbal alleen maar schade toebracht:  discriminatie, racisme, verbaal geweld, (dreiging met) fysiek geweld, onverantwoord gebruik van pyrotechnisch materiaal, e.d.m.

Het Centre for Policing & Security (CPS) en de Pro League sloegen de handen in elkaar om een programma samen te stellen waarin diverse stakeholders (Pro League, KBVB, Voetbalcel, politie, beleid en academici) aan bod komen en hun licht laten schijnen op de aanpak van de verschillende fenomenen, preventiemaatregelen, bestraffing en toekomstvisie. Ook de resultaten van de recente studie van de Universiteit Gent, met betrekking tot wangedrag in en rond de stadia van de Belgische profclubs, zullen in primeur worden voorgesteld.

Tijdens deze studievoormiddag zal niet alleen aandacht worden besteed aan de profclubs, maar zal er in het bijzonder ook gekeken worden naar clubs met wedstrijden onder de 2000 personen.

Het doel is het bijeenbrengen van de verschillende actoren en dus alle belangrijke actoren aan het woord te laten.

Programma volgt spoedig!

 

Op de hoogte blijven van niet te missen studiedagen? Klik hier om in te schrijven op de nieuwsbrief "Politie | BlueConnect".

Inschrijven

Inschrijven op afzonderlijke sessies
Kies 1 of meerdere sessies